
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.2 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.95 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 17 ns |
| Operating Supply Current | 30 µA |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 6.5 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Inverting, Transceiver |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Transceivers | 8 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 2720
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48826
Ext.Price$0.48826
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48826 | $0.48826 |
| 10 | $0.38362 | $3.83620 |
| 25 | $0.34869 | $8.71725 |
| 50 | $0.31694 | $15.84700 |
| 100 | $0.28809 | $28.80900 |
| 300 | $0.27474 | $82.42200 |
| 500 | $0.26200 | $131.00000 |
| 1000 | $0.23290 | $232.90000 |
